Approx. Rs 20,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Power | 25 kVA |
| Cooling Type | Water Cooled |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Primary Voltage | 400 V |
| Input Voltage | 220 V |
| Application | Industrial |
Approx. Rs 10,500 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Power Rating | 25 kVA |
| Country of Origin | Made in India |
| Application | Industrial |
| Input Voltage | 380 V |
| Output Voltage | 415 V |
Approx. Rs 10,500 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Type of Isolation Transformers | Power Line Isolation Transformer |
| Country of Origin | Made in India |
| Input Voltage | 380 V |
| Output Voltage | 415 V |
| Usage/Application | Industrial |
Approx. Rs 50,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Voltage | 230 V |
| Phase | Single Phase |
| Cooling Type | Dry Type |
| Capacity | 5 VA |
| Frequency | 60 Hz |
| Power Source | Electric |
Explore More Products
© Sonal Transformer. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited