Approx. Rs 35,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Power | 50 kVA |
| Cooling Type | Oil Cooled |
| Phase | Single Phase |
| Ambient Temperature | 50 DegreeC |
| Input Voltage | 11000 V |
| Output Voltage | 250 V |
| Frequency | 50 Hz |
Approx. Rs 850 / UnitGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Phase | Single Phase |
| Input Voltage | 120-240 V |
| Power | Upto 500 VA |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Cooling Type | Dry Type/Air Cooled |
| Usage/Application | Home Electrical Appliances |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Sonal Transformer |
Approx. Rs 850 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Cooling Type | Air Cooled |
| Input Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Power Source | Electric |
| Usage/Application | Commercial |
| Phase | Single Phase |
Approx. Rs 22,500 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Power | 5 kVA |
| Phase | Single |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | MS |
| Usage/Application | Industrial |
| Power Source | Electric |
Explore More Products
© Sonal Transformer. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited