Approx. Rs 25,000 / UnitGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Current Rating | 300 A |
| Power | Electric |
| Input Voltage | 415 V |
| Current | 300-400 A |
| Coil Material | Copper,Aluminium |
| Cooling Type | Dry Type/Air Cooled |
| Phase | Three Phase |
| Brand | Sonal Transformer |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 12,500 / UnitGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Power | Electric |
| Input Voltage | 415 V |
| Current | 400 A |
| Phase | Three Phase |
| Cooling Type | Dry Type/Air Cooled |
| Efficiency | 85% Inverter Welders |
| Material | Copper, Aluminium |
| Country of Origin | Made in India |
Explore More Products
© Sonal Transformer. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited