Approx. Rs 5,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Phase | Three Phase |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Rated Capacity | 1000 KVA |
| Usage/Application | Industrial |
| Product Type | Servo Voltage Stabilizer |
Approx. Rs 5,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Capacity | 3 KVA |
| Voltage | 320 V |
| Phase | Single Phase |
| Mounting Type | Floor |
| Current Type | AC |
| Automation Grade | Automatic |
| Power Source | Electric |
Approx. Rs 5,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Capacity | 100 KVA |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Phase | Single Phase |
| Usage/Application | Industrial |
| Mounting Type | Floor |
| Frequency | 50 Hz |
| Driven Type | Servo Motor |
Approx. Rs 1,10,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Rated Capacity | 10 KVA |
| Phase | Three Phase |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Usage/Application | Industrial |
| Frequency | 50 Hz |
| Power Source | Electric |
Approx. Rs 2,25,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Phase | Single Phase |
| Voltage | 240 V |
| Control Type | Micro controller |
| Frequency | 50 Hz |
| Power Source | Electric |
| Operating Temperature | 50 Degree Celcious |
Approx. Rs 50,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Winding Material | Copper |
| Power Rating | 60 kVA |
| Number of Phase | 3-Phase |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 440 V |
| Frequency | 50 Hz |
Explore More Products
© Sonal Transformer. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited