Approx. Rs 35,000 / UnitGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Usage/Application | Industrial |
| Input Voltage | 220 V |
| Output Voltage | 280 V |
| Cooling Type | Dry Type/Air Cooled |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Brand | Sonal |
| Country of Origin | Made in India |
| Material of Construction | MS Sheet and Copper (Winding Material) |
Approx. Rs 35,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Power Rating | 5 kVA |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Frequency | 60 Hz |
| Voltage | 220 V |
| Usage | Industrial |
| Product Type | Transformer |
Approx. Rs 35,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Power Rating | 5 kVA |
| Cooling Type | Dry Type |
| Frequency | 60 Hz |
| Output Voltage | 433 V |
| Usage/Application | Industrial |
| Phase | Three Phase |
Approx. Rs 35,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Power Rating | Upto 300kVA |
| Cooling Type | Dry type/Air cooled |
| Frequency | 60 Hz |
| Power | Upto 300kVA |
| Output Voltage | 690 V |
| Winding Material | Copper |
| Coil Structure | Helical Type |
Explore More Products
© Sonal Transformer. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited