Approx. Rs 65,000 / UnitGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Power | 5-50 KVA |
| Phase | Three Phase,Single Phase |
| Cooling Type | Dry Type/Air Cooled |
| Brand | Sonal Transformer |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Regulations | 5% |
Approx. Rs 14,500 / UnitGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Phase | Single Phase, Three Phase |
| Cooling Type | Dry Type/Air Cooled |
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity | 500VA - 1000kVA |
| Frequency | 50/60Hz |
| Brand | Sonal Transformer |
| Material of Construction | Metal and Copper |
| Voltage | 100-250 V |
We specialize in offering a wide range of Auto Transformer, known as auto-former. It is an Electrical Transformer with only one winding that has at least three electrical connection points called Taps. This is fabricated by using quality material to ensure high efficiency and trouble-free service life.
Usages
Explore More Products
© Sonal Transformer. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited