Approx. Rs 2,500 / UnitGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Power Rating | 200 kVA |
| Output Voltage | 240 V AC |
| Input Voltage | 220 V AC |
| Usage/Application | Industrial |
| Cooling Type | Dry Type/Air Cooled |
| Brand | Sonal Transformer |
| Phase | Single Phase |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
| Coil Material | Copper, Aluminium |
| Material of Construction | MS |
| Current | 1200 VA |
Explore More Products
© Sonal Transformer. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited